MEV4 a T4 v Praze

(Stanislav Vrba, MEV 4)

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 se třídy MEV4 a T4 vydaly do Prahy na dvoudenní exkurzi prohloubit si své literárně kulturní znalosti a vědomosti.

Po příjezdu a uschování zavazadel na Hl. nádraží jsme se šli naobědvat. Poté jsme navštívili synagogy a židovský hřbitov. Po dvouhodinové prohlídce, při které jsme se dozvěděli mnoho nám neznámých informací o židovské kultuře, jsme si šli vyzvednout zavazadla. Metrem jsme dojeli k našemu ubytování na Kolbenku, kde jsme si uložili věci a chvíli si odpočinuli. Vrcholem celé exkurze pak pro mnohé z nás byla návštěva Hudebního divadla Karlín, kde jsme mnohokrát aplaudovali při muzikálu Legenda jménem Holmes – v hlavní roli s Vojtěchem Dykem. Úžasné představení ve všech určitě zanechalo hluboký dojem.
Po návštěvě divadelního představení jsme vysílení po celém dni záhy usnuli.

V pátek jsme se ráno společně nasnídali, sbalili si věci a vydali se na Petřín. Zastavili jsme se u sochy Karla Hynka Máchy, prošli jsme zrcadlové bludiště a při cestě zpět jsme se zastavili na Malé Straně u domu s názvem U Dvou slunců, který je nerozlučně spojen s Janem Nerudou.

Exkurze byla zajímavá, zábavná a pohodová a letošní třetí ročníky by si ji v příštím školním roce rozhodně neměly nechat ujít.

Hlavní partneři
Menu