Sídlo domova mládeže: tř. 17. listopadu 6/A, 779 00 Olomouc

Vedoucí vychovatel: Mgr. Lubomír Krejčíř (tel: 607 680 749)

Email:

Tel.: 736 628 395

Měsíční poplatek za ubytování: 1000,- Kč (včetně poplatku za internet a vlastní el. spotřebič)

Informace pro nově ubytované – dopis rodičům

Domov mládeže – přihláška – do 3. 6. 2024

Domov mládeže – fotogalerie

Vnitřní řád domova mládeže

Domov mládeže (dále jen DM) je školským zařízením zřízeným Olomouckým krajem. DM poskytuje žákům středních škol a studentům vyšších odborných škol ubytování a výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost škol a zajišťuje těmto žákům a studentům školní stravování. Působnost DM je místní. Služby poskytuje žákům Střední školy technické a obchodní  Olomouci, gymnázií, SOŠ, SOU a jazykových škol, které nemají vlastní ubytovací kapacity nebo jejichž kapacity jsou nedostačující.

Celková ubytovací kapacita domova mládeže je 52 lůžek v třípatrové budově. Ubytovaní žáci a studenti jsou rozděleni do základních výchovných jednotek – výchovných skupin podle vyhlášky MŠMT č.108/2005 Sb. Podmínky a rozdělení žáků do výchovných skupin na školní rok stanovuje ředitel školy.

Ubytování žáků a studentů je ve dvou a třílůžkových pokojích, sociální zařízení a sprchy jsou umístěny na každém podlaží zvlášť. Základním vybavením ložnice pro každého žáka jsou válenda s úložným prostorem, pracovní místo u stolu, světlo, polička , prostor v toaletním stolku a uzamykatelná skříň na osobní věci a šaty.  Žákům se dále poskytuje ložní prádlo a klíče od pokojů.

V budově se nacházejí místnosti pro výchovně vzdělávací činnost a spontánní individuální i skupinové aktivity: na každém patře studovna s TV  a  kuchyňka. K dispozici je žákům přehravač DVD, počítač, stůl na stolní tenis. Mimo budovu je využívána tělocvična a posilovna v budově školy na Kosinově ulici. Domov mládeže je také technicky vybaven pro používání vlastních PC s možností připojení k Internetu (Wifi). Vychovatelé vedou několik zájmových útvarů pro účelné využití volného času – kroužek sportovních her, zeměpisných poznání, malé kopané.

Nabídka ubytování v době hlavních prázdnin 

Cena za osobu: 250,- Kč / noc

Domov mládeže poskytuje v době hlavních prázdnin ubytování pro výpravy. K dispozici jsou dvou a třílůžkové pokoje, kuchyňky s možností přípravy stravy.

Menu