22. 2. 2024 proběhlo v ředitelně školy slavnostní vyhlášení soutěže Kosinka hledá talenty. Absolutním vítězem se stal Vojtěch Hejtmánek, nenápadný student čtvrtého ročníku MEV4, který překvapil v mnoha ohledech.

Vojta dělá atletiku v Olomouci už téměř 8 let. Závodí v disciplíně 60 m překážek a 110 m překážek. Umístil se na 4. místě na Mistrovství ČR v atletice, za českou reprezentaci byl na mezistátním utkání třetí. Je Atletem roku 2022 v Olomouci a Nejúspěšnější atlet Olomouckého kraje roku 2022. Je Mistr Moravy a Slezska v hale a je ve výběru české reprezentace. Nyní je navíc čerstvě držitelem oddílového rekordu Atletického klubu Olomouc na 60 m překážek. Tento víkend mu držme pěsti na Mistrovství České republiky v atletice, které se uskuteční v Ostravě.

Přejme tedy Vojtovi Hejtmánkovi hodně štěstí ve všech nejen sportovních výzvách, které ho nyní čekají. V očích nás ostatních by mohl být Vojta vítěz už teď, je výjimečný totiž také tím, že nikdy nezneužíval postavení vrcholového sportovce a ve škole zvládá vše bez jakýchkoliv úlev. Sám dnes řekl, že: „Sport je pro mě volnočasová aktivita, teď mám jako hlavní prioritu zvládnutí matury“.

Menu